Joselu fantastik, Real Madridi kryeson i vetëm tabelën në La Liga

22:54 | 1 Shkurt 2024
D.H

Real Madridi ka arritur të fitoj ndeshjen e mbetur të xhiros së 20-të në La Liga, ndaj skuadrës së Getafes me rezultat 2-0, në udhëtim.

Njeriu më meritor në këtë fitore të ‘Los Blancos’ ishte Joselu, shkruan Arbresh.info.

Sulmuesi spanjoll realizoi golin e parë në minutën e 14-të për epërsinë fillestare të madrilenëve.

Kurse po i njëjti lojtar në minutën e 56-të, shënoi golin e dytë personal dhe dyfishoi rezultatin e mbretërve.

Madrilenët patën edhe disa raste tjera për të thelluar edhe më shumë epërsinë mirëpo Vinicius Jr nuk i shfrytëzoi.

Pas kësaj fitore Real Madridi rikthen lidershipin në La Liga dhe kryeson i vetëm me 57 pikë pas 22 ndeshjeve të luajtura, me dy pikë më shumë se përcjellësja e parë Girona./Arbresh.info/